Jak vyrobit šňůrku na roušky

Mnoho z vás nyní vyrábí roušky a často se nás ptáte, jaké šňůry jsou pro výrobu nejlépe použitelné.

Jsou to např. šňůry:

T-SHIRT YAAN ABIGAIL 3 mm ABIGAIL 5 mm  MILA
tshirt_yan abigail_3mm abigail_5mm mila_5mm

 

Dále pak tato kulatá pruženka:

Celý svět chvátí pandemie koronaviru Covid-19. V České republice je zákaz vstoupit na veřejné prostranství bez roušky přes ústa a nos. Policisté již sahají po pokutách.

Snad každá žena, která má doma šicí stroj k němu zasedla a ušila pár roušek pro svou rodinu a blízké.  Smekám přede všemi, které sedí od rána do večera u strojů a šijí roušky pro doručovací služby, pro nemocnice, pro domovy důchodců, všude tam, kde je nedostatek míří tyhle po domácku ušité roušky.

Obrovské díky, protože to není nic, co by bylo za pár minut hotové a vyžaduje to několik náročných kroků.

Odvětví galanterie nyní prožívá obrovský nárůst poptávky po materiálu, které celé měsíce ležely v regálu a nikdo po nich ani nevzdechl. A proč taky? Když je epidemie chřipky, tak nenosíme roušky, jako například v Japonsku. Japonci jsou tím proslulí a nyní nám ukazují, že svou disciplinovaností se dá epidemie zvládnout i bez velkých zákazů a nařízení.

Nicméně ani sklady nejsou jako solnička z pohádky Byl jednou jeden krát, takže docházejí nejvhodnější materiály a hledají se materiály, které lze použít.

Takže se Vám pokusím pomoci v hledání alternativy šňůrek do roušek. Určitě můžete použít hned několik bavlněných šňůr. Je doporučeno prát pouze ručně na 30 stupňů, ale je to stále bavlna, takže se ji nebojte vyvařit či dezinfikovat. Je možné, že ztratí svou barvu, ale na funkčnosti to nijak neubere. Testovala jsem  vyvařením v hrnci po dobu 10 minut a šňůra zůstala v pořádku.

snury

 

Zleva: Ribbon, Abigail 3 mm, Abigail 5 mm

Placatá bavlněná šňůra Ribbon je nejvíce podobná tkalounu. Ale rychle se ztenčují sklady, takže momentálně se vyrábí nebarvený Ribbon, ale ještě nevíme, kdy ho nějaký dopravce dopraví k nám do ČR.  

Kulatá bavlněná šňůra Abigail 3 mm  je druhou nejvýhodnější variantou pro šňůrky na roušky. https://www.bavlnenesnury.cz/abigail-3-mm/

Kdo by upřednostňoval silnější materiál, tak je určitě super volba bavlněná šňůra Abigail 5 mm https:/www.bavlnenesnury.cz/abigail-5-mm/

 

Pro jednodušší výběr se proklikněte sem do kategorie šnůrky na roušky :) https://www.bavlnenesnury.cz/snurky-na-rousky/

 

Přejeme Vám pevné zdraví

 

Marcela s dcerkou ♥

www.bavlnenesnury.cz

https://www.facebook.com/bavlnenesnury/